Про себе

Надія Зяблюк Надія Степанівна Зяблюк – етнограф, Заслужений працівник культури України.

Народилася в с.Ходовичі, що неподалік міста Стрия, на Львівщині. Закінчила Львівський політехнічний інститут і Київський інститут театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого, школу співу видатного педагога Дарії Карлівни Бандрівської – небоги славетної Соломії Крушельницької. Тридцять шість років працювала в Національному музеї народної архітектури та побуту України на посаді старшого наукового співробітника.

Здійснила більш як сто науково-пошукових експедицій, зібрала понад п'ять тисяч етнографічних експонатів. Автор інтер'єрів в експозиції "Полтавщина". Започаткувала і проводила в Музеї низку народно-церковних свят: "Масниця", "Вербна Неділя", "Великдень", "Андрія" та ін.

Веде науково-аналітичну роботу – має понад сто п'ятдесят наукових розвідок, статей, наукових звітів. Активно пропагує українську народну культуру в ЗМІ, є автором трьох телефільмів народознавчої тематики.

Виконавиця народних і авторських пісень; записала у фонд Національного радіо сорок українських пісень та романсів. Учасниця й солістка Етнографічного хору "Гомін" Леопольда Ященка.